W ramach wykorzystywania wszystkich form promocji Elzat sp. zo.o. w dniu 14 września 2023 roku podpisano Umowę sponsorską z Rohan Multimedia Andrzej Olejko dzięki, której wspierając promocję Elzatu przyczyniliśmy się do powstania produkcji filmowej związanej z Tarnowem i jej okolicami.

Podtrzymujemy pamięć o narodowej przeszłości w naszej podtarnowskiej „małej Ojczyźnie” i chcemy mieć wpływ w wychowanie najmłodszego pokolenia poprzez wsparcie takich produkcji filmowych jak „Most III o tych co ocalili Londyn”.

Film prezentuje wydarzenia z 1944 r., kiedy to wywiad Armii Krajowej wykradł tajemnice niemieckiej „cudownej broni” V.  W nocy 25/26 lipca 1944 r. z lądowiska o kryptonimie „Motyl” usytuowanego w rejonie Wał Ruda-Zabawa-Radłów (okolice Tranowa), gdzie wylądował samolot transportowy typu Douglas „Dakota” z 267 Szwadronu Royal Air Force, partyzanckie zgrupowanie „Motyl” osłaniało odlot z kraju grupy kurierów wraz z tajną dokumentacją broni V. Wydarzenie to zmieniło całkowicie bieg II wojny światowej dając aliantom zachodnim pełną wiedzę na temat zwalczania niemieckiej Vergeltungswaffe. Operacja Most III była perfekcyjnie przygotowana i przeprowadzona. Był to największy sukces polskiego podziemia podczas II wojny światowej.

W najbliższym czasie zapraszamy na prapremierę filmu. Premiera odbędzie się w lipcu 2024 roku.

 

 

Bądź na bieżąco z działaniami ELZAT!
Podobne aktualności